Ndërlidhjet

Rusia kritikon Grupin e Kontaktit për LibinëRusia është e pakënaqur me faktin se Grupi i Kontaktit për Libinë po merr rolin drejtues në kurriz të Këshillit të Sigurimit.

Sergei Lavrov tha se grupi i vetkrijuar po përpiqet të marrë rolin udhëheqës "në përcaktimin e agjendës globale rreth Libisë".

Komentet e Lavrovit u bënë gjatë takimit në Moskë me homologun e tij kinez dhe vetëm një ditë pas vendimit të Grupit të Kontaktit që të ndihmojnë financiarisht rebelët libianë.
XS
SM
MD
LG