Ndërlidhjet

Siri: Tre të vrarë e qindra të burgosurDëshmitarë dhe aktivistë të të drejtave të njeriut thonë se forcat siriane të sigurisë se tre civilë janë vrarë në Damask e qindra të tjerë janë arrestuar në të gjithë vendin.

Presidenti Bashar al Assad ka urdhëruar njësitë e ushtrisë dhe tanket për t'i dhënë fund tetë javë protestash kundër regjimit 40 vjeçar të familjes së tij.

Kombet e Bashkuara deklaruan se autoritetet siriane nuk kanë lejuar një ekip humanitar të organizatës botërore që të vizitojë qytetin e Daras, ku besohet s eqindra vetë janë vrarë gjatë protestave.
XS
SM
MD
LG