Ndërlidhjet

Itali: Konfiskohen qindra milionë euro të mafiasPolicia italiane ka konfiskuar pronë në vlerë prej 600 milionë euro dhe ka arrestuar shtatë persona në kuadër të operacioni kundër një klani mafioz në Romë dhe në Napoli.

Shënjestër e aksionit ishte familja Mallardo, e cila i përket organizatës kriminale napolitane Kamora, ndërsa në mesin e pronave të konfirkuara janë 900 pasuri të patundshme, 23 kompani dhe 200 llogari bankare.

Në mesin e të arrestuarve është Felisiano Mallardo, për të cilin besohet se është udhëheqësi i klanit.
XS
SM
MD
LG