Ndërlidhjet

13 të vrarë në Homs të SirisëAktivistët e të drejtave të njeriut dhe dëshmitarët në Siri thanë se të paktën 13 vetë janë vrarë në Homs kur forcat e sigurisë e bombarduan qendrën e qytetit.

Qyteti i tretë për nga madhësia është epiqendra e protestave kundër regjimit të presidentit Bashar al-Asad.

Aktivistët besojnë nga fillimi i protestave janë vrarë më shumë se 800 vetë, ndërsa mijëra janë arrestuar.
XS
SM
MD
LG