Ndërlidhjet

Rama: Ndërkombëtarët të ndërhyjnë sa më parë


Kryetari i Partisë Socialiste, Edi Rama, kërkoi prej ndërkombëtarëve që "të ndërhyjnë në Shqipëri sa nuk është vonë, për të ndalur masakrën zgjedhore dhe dhunimin e njerëzve të pafajshëm".

Në një dalje për mediat, Rama akuzoi kryeministrin Berisha si "frymëzues të dhunës ndaj protestuesve", më konkretisht ndaj dy djemve që morën pjesë në protestë e që sot ndodhen në spital.

"Drejtuesit e policisë do të jenë drejtpërdrejt përgjegjes të dhunës, nëse nuk nxjerrin para ligjit forcat që ushtruan aktin ndaj dy djemve", tha transmetojnë mediat në Tiranë zotin Rama.
XS
SM
MD
LG