Ndërlidhjet

Qindra vetë mblidhen në Beograd kundër arrestimit të Mlladiqit


Autoritetet e Serbisë e kanë rritur nivelin e sigurisë sot në Beograd, pasi qindra veta që kanë lidhje me organizatat ekstremiste, janë mbledhur në Beograd për të protestuar kundër arrestimit të Mlladiqit.

Aktivisti i partisë radikale serb, Slobodan Boziq, tregon arsyen pse janë mbledhur:

“Ratko Mlladiq është një komandant i ushtrisë së popullit serb, ndërsa arrestimi i tij është një turp i madhë për popullin e Serbisë dhe shtetin tonë. Ai është hero i popullit serb, ai e ka mbrojtur kombin tonë dhe për këtë arsye ne të gjithë duhet të dalim në rrugë për të tregur përkrahjen tonë për të”, tha Boziq
XS
SM
MD
LG