Ndërlidhjet

Interpelanca e Thaçit për autostradën, të enjten


Kryesia e Kuvendit të Kosovës, ka vendosur që në seancën e së enjtes, kryeministri Hashim Thaçi të paraqesë interpelancën e tij për autostradën Vërmicë – Merdare.

Kërkesën për këtë interpelancë e ka parashtruar Lëvizja Vetëvendosje, pas publikimit të një dokumenti, për të cilin Vetëvendosje pretendon se është kontrata e nënshkruar midis Qeverisë dhe kompanisë Bechtel-Enka.
XS
SM
MD
LG