Ndërlidhjet

Zyrtari afgan vret dy ushtarë të NATO-s


Një agjent i njësisë së zbulimit të Pakistanit ka hapur zjarr ndaj një baze të huaj në provincën Panjshir, duke vrarë dy ushtarë të NATO-s dhe plagosur një tjetër.

Ky i fundit mësohet se ka vrarë më pas agjentin e Drejtorisë së Sigurimit Kombëtar.

NATO-ja ka konfirmuar vrasjen e një ushtari dhe një civili që punonte për Forcën Ndihmëse të Sigurisë (ISAF), por nuk ka dhënë ndonjë detaj tjetër.

XS
SM
MD
LG