Ndërlidhjet

SHBA dënon sulmin në Osllo


Shtetet e Bashkuara kanë dënuar ashpër sulmin që ka goditur kryeqytetin norvegjez, duke vrarë të paktën dy persona dhe shkatërruar disa ndërtesa.

"Ne i dënojmë këto akte të neveritura të dhunës. Zemrat tona janë me viktimat dhe familjet e tyre", thuhet në komunikatën e Departamentit amerikan të Shtetit.

SHBA është shprehur e gatshme të ofrojë ndihmë, nëse një gjë e tillë kërkohet nga autoritetet norvegjeze.
XS
SM
MD
LG