Ndërlidhjet

Kinë:11 të vdekur nga aksidenti me tren


Një tren i shpejtë, ka dalë nga binarët dhe dy nga vagonat e tij kanë rënë nga një urë në Kinën lindore duke lënë të vdekur 11 persona dhe lënduar 90 të tjerë.

Agjencia shtetërore e lajmeve, Xinhua, tha se treni po udhëtonte nga Hagzhou në Venzhou, ndërsa ka dalë nga binarët në provincën Zhejiang.

Kina është duke shpenzuar shuma miliardëshe në ndërtimin e rrjetit hekurudhor për trenat e shpejtë.
XS
SM
MD
LG