Ndërlidhjet

Londër, vazhdojnë përleshjet


Policia ka dënuar “veprimtaritë kriminale” në Londër, në natën e dytë të plaçkitjeve dhe trazirave.

Policia Metropolitane tha se oficerët e saj janë sulmuar, ndërsa një numër i makinave policore janë dëmtuar.

Një dyqani në jug të Londrës i është vënë zjarri, kurse lokalët e tjera pranë janë plaçkitur.

Tre oficerë janë goditur me një automjet në kohën kur po përpiqeshin të kryejnë arrestime.

Londra është goditur nga trazirat e saj më të këqija në vite, pasi turmat mbushën rrugët për të protestuar vrasjen e 29-vjeçarit Mark Dagën nga ana e policisë.

Totenhami strehon një numër të pakicave etnike dhe është shpesh qendër e tenisoneve raciste.
XS
SM
MD
LG