Ndërlidhjet

Libia akuzon NATO-n për 85 vrarë


Nga sulmet e NATO-s në Libi, thuhet se janë vrarë 85 persona. Zëdhënësi i qeverisë Ibrahim Musa tha se sulmet ajrore kanë ndodhur pranë qytetit Zliten në perëndim të Libisë.

Sipas tij, ajo që ka ndodhur mbi civilët është një "masakër".

"Tridhjetë e tre fëmijë, 32 gra dhe 20 burra nga 12 familje u vranë në masakër", tha Musa.
XS
SM
MD
LG