Ndërlidhjet

Pakistan: Nga sulmet me bomba – së paku 6 të vrarë


Nga sulmet me bomba në qytetin veriperëndimor Peshavar në Pakistan, janë vrarë së paku gjashtë vetë.

Policia tha se një sulmuese vetëvrasëse e vrau vetveten dhe një femër tjetër.

Ky shpërthim ndodhi vetëm disa metra larg nga vendi ku, pak kohë më parë, një bombë e aktivizuar nga larg, e goditi një makinë të policiës duke vrarë katër policë dhe një fëmijë.

Në shpërthimet janë plagosur 18 vetë.

Askush nuk e ka marrë prëgjegjësinë për sulme.
XS
SM
MD
LG