Ndërlidhjet

Medvedev nis bisedimet me Kim Jong II


Presidenti i Rusisë Dmitri Medvedev, ka nisur bisedimet me udhëheqësin e Koresë Veriore, Kim Jong Il.

Raportet e mediave ruse thanë se takimi ka filluan në një bazë ushtarake në periferi të Ulan-Ude, kryeqyteti i rajonit Buryatia.

Udhëheqësit e të dyja vendeve pritet të diskutojnë projektet e energjisë, ndihmën ekonomike dhe çarmatimin bërthamor.

Kim, arriti në Lindjen e Largët të Rusisë të shtunën me një tren të veçantë të tij, të blinduar, dhe koha e udhëtimit të tij nuk është bërë e ditur.
XS
SM
MD
LG