Ndërlidhjet

Nga një sulm në Meksikë humbin jetën 53 persona


Në Meksikë, më shumë se 50 persona raportohet të jenë vrarë në një sulm në një kazino në qytetin verior të Montereit.

Autoritetet thanë se gjashtë ose më shumë persona të armatosur kanë hyrë në një kazino dhe kanë hapur zjarr.

Prokurori i përgjithshëm i shtetit Leon Dela Garza është cituar nga mediat lokale të ketë thënë se 53 persona kanë vdekur nga sulmi.

Në Meksikë, është raportuar të ketë rritje të dhunës kryesisht e inicuar siç thuhet nga kriminelë që kanë lidhje me grupe kriminale.
XS
SM
MD
LG