Ndërlidhjet

Kina nis fushatë kundër bandave kriminale


Autoritetet e sigurisë në Kinë njoftuan se kanë arrestuar afro 2, 200 njerëz si pjesë e një fushate kombëtare për shkatërrimin e bandave kriminale.

Gazeta shtetërore kineze China Daily tha se fushata ka për qëllim luftimin e korrupsionit, kumorës, dhe krimeve të tjera.

Një fushatë e ngjashme që u zhvillua në vitin e kaluar thuhet se pat shkatërruar më shumë se 1, 500 banda të stilit të mafias.
XS
SM
MD
LG