Ndërlidhjet

Rrëzohet aeroplani në Nepal


Një aeroplan që transportonte turistë për të parë majen më të lartë në botë, Mount Everest, është rrëzuar gjatë përpjekjeve për të ateruar në mjegull të dendur, në Nepal.

Dëshmitarët flasin për 18 trupa të nxjerrë nga rrënojat e aeroplanit.

Ai i përkiste kompanisë Buda Air dhe mbante 16 turistë të huaj dhe tre anëtarë të ekuipazhit.
XS
SM
MD
LG