Ndërlidhjet

Mjeku i Majkëll Xheksonit para gjyqit


Mjeku personal i Majkëll Xheksonit, Konrad Murej, është paraqitur para gjykatës në Los Angjelos, nën akuzat për vrasje pa paramendim.

Prokurorët thonë se ai ka vepruar me “neglizhencë të madhe” në trajtimin e yllit të muzikës, çfarë, siç thuhet, ka shkaktuar edhe vdekjen e tij dy vjet më parë.

Nëse shpallet fajtor, Murej mund të përballet me katër vjet burg dhe të humbasë licencën e tij mjekësore.

Xhekson ka vdekur më 25 qershor të 2009-ës, në kohën kur po përgatitej për një seri koncertesh.
XS
SM
MD
LG