Ndërlidhjet

Rusi: Autoritetet e zbuluan një “burg luksoz” të mafiozëve


Raportohet se autoritetet e Rusisë e kanë zbuluar një “burg luksoz” i dedikuar për nevojat e shefave të mafias ruse në burgun e qytetit Volgograd.

Raporti i sotëm në gazetën Izvestia thekson se Zyra e prokurorit të shtetit i ka gjetur të burgorusit në një hapësirë me ulëse komfore, me qeli të pajisur me akuarium, me frigorifer të furnizuar mirë dhe ekran televiziv modern.

Të burgosurit kishin edhe qasje në alkool të cilësisë së mirë.
XS
SM
MD
LG