Ndërlidhjet

Shpërthim në Sirte


Shumë njerëz u raportuan të vrarë pas shpërthimit të një cisterne më naftë, në qytetin libian Sirte.

Al-Araiba, njoftoi se rreth 100 njerëz janë vrarë në këtë shpërthim që ndodhi të hënën vonë, kur njerëzit ishin mbledhur aty për të mbushur veturat e tyre.

Sirte është vendlindja e Muamer Gadafit, dhe vendi ku luftëtarët e Libisë kapën ish-diktatorin pas disa javësh lufte.
XS
SM
MD
LG