Ndërlidhjet

Hakerët sulmojnë serverët palestinezë


Ministri palestinez i komunikimit, tha se hakerët përreth botës kanë sulmuar serverët palestinezë, duke ndërprerë shërbimin e internetit në Uest Bank dhe në Gaza.

Ministri, Mashur Abu Daka, tha “nga mënyra e sulmit dhe intensiteti i tij mendoj se qëndron një shtet prapa tij, dhe se nuk është një sulm spontan.”

Ky sulm përmes internetit vjen një ditë pasi palestinezët fituan antarësimin e plotë në UNESCO, pavarësisht kundërshtimeve nga Shtetet e Bashkuara dhe Izraeli.
XS
SM
MD
LG