Ndërlidhjet

Netanjahu: Bota duhet të veprojë kundër Iranit


Kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanjahu, tha se bota duhet të veprojë për ta parandaluar Iranin nga prodhimi i armatimit atomik, pas publikimit të raportit kryesor nga Agjencia Ndërkombëtare për Energji Bërthamore e OKB-së.

Në kumtesën nga zyra e tij, thuhet se “rëndësia e raportit ishte se komuniteti ndërkombëtar duhet ta përfundojë synimin e Iranit për bërjen e armatimit atomik, që e rrezikon paqen botërore dhe Lindjen e Mesme”.
XS
SM
MD
LG