Ndërlidhjet

SHBA kërkon "maturi" pas vdekjes së Kimit


Sekretari amerikan i mbrojtjes Leon Paneta ka bërë thirrje për një qasje “të matur” pas vdekjes së udhëheqësit të Koresë Veriore, Kim Xhong Il.

Në një bisede telefonike me homologun e Koresë Jugore, Paneta dhe Kim Kuan Jin “janë pajtuar se është thelbësore që të ruhet maturia në lidhje me të gjitha çështjet e sigurisë dhe premtuan se do ta mbajnë njëri-tjetrin të informuar në ditët e ardhshme”.

Lajmi u bë i ditur nga sekretari për shtyp, Xhorxh Litëll.
XS
SM
MD
LG