Ndërlidhjet

Bie ndërtesa, dy të vrarë


Rënia e pjesshme e një ndërtese shumëkatëshe në qendër të Rio De Zhaneiros u ka marrë jetën të paktën dy personave.

Sipas disa mediave, ishte rrjedhja e gazit ajo që shkaktoi shpërthimin dhe më pas rënien e një pjese të ndërtesës.

Zjarrfikësit dhe ekipet e shpëtimit kanë shkuar menjëherë në vendin e ngjarjes. Ata druajnë se mund të ketë njerëz të bllokuar brenda ndërtesës.
XS
SM
MD
LG