Ndërlidhjet

Jevgenia Timoshenko frikësohet për nënën e saj


Jevgenia Timoshenko gjatë intervistës në Radion Evropa e Lirë
Jevgenia Timoshenko, e bija e ish kryeministres së Ukrainës, Julia Timoshenko, që aktualisht gjendet në burg, ka thënë se është e frikësuar se nëna e saj mund të vdes për shkak të kushteve abuzive në burg.

Duke folur për Radion Evropa e Lirë në Pragë, Jevgenia Timoshenko i ka akuzuar zyrtarët në Ukrainë, për fshehje të gjetjeve të mjekëve të pavarur gjermanë dhe kanadezë, të cilët i bënë një kontroll mjekësor ish kryeministres në burgun e Harkovit, këtë javë.
XS
SM
MD
LG