Ndërlidhjet

Vriten 6 pjesëtarë të milicisë pakistaneze


Ilustrim me pamje arkivore në Pakistan.
Një shpërthim ka ndodhur sot në rajonin Khiber të Pakistanit duke vrarë të paktën gjashtë anëtarë të milicisë pro-qeveritare dhe duke plagosur disa të tjerë.

Autoritetet lokale fajësojnë grupin Lashkar-e-Islam për sulmin.

Burimet zyrtare thonë se incidenti ka ndodhur kur milicia i është ofruar një post-blloku të paligjshëm, të ngritur nga militantët.
XS
SM
MD
LG