Ndërlidhjet

Stefanoviq: Pozicionet janë edhe më të largëta


Shefi i ekipit serb në dialogun Kosovë-Serbi, Borko Stefanoviq
Shefi i ekipit serb në dialogun Kosovë-Serbi, Borko Stefanoviq
Shefi i ekipit negociator serb, Borko Stefanoviq ka deklaruar se dialogu me Prishtinën vazhdon nesër, por ka theksuar se pozicionet e të dy palëve janë edhe më të “largëta”.

Ai u ka thënë mediave serbe se pala serbe do të bëjë gjithçka është e mundur për të arritur marëveshjen për përfaqësimin rajonal të Kosovës.

“Bisedimet vazhdojnë nesër në mëngjes. Situata është shumë e vështirë dhe bisedimet ishin të vështira”, ka thënë ai për të shtuar se Serbia “i mbetet besnike qëndrimit” që në përfaqësimet rajonale të gjendet një zgjidhje e pranueshme, në përputhje me Rezolutën 1244.
XS
SM
MD
LG