Ndërlidhjet

Sulm në Afganistan - në mesin e viktimave 9 fëmijë


Foto arkivi
Nëntë fëmijë dhe katër gra kanë humbur jetën nga shpërthimi i bombës pranë automjetit të tyre në jug të Afganistanit.

Burimet zyrtare thonë se dy persona të tjerë janë lënduar nga shpërthimi që ka ndodhur në provincën Orusgan.

Deri më tash, asnjë grup nuk e ka marrë përgjegjësinë për sulmin.
XS
SM
MD
LG