Ndërlidhjet

Takohen kryediplomatët e G8-ës


Nga takimi i ministrave të Jshtëm të G8 në Francë, 15 mars 2011
Nga takimi i ministrave të Jshtëm të G8 në Francë, 15 mars 2011
Ministrat e jashtëm të shteteve të G8-ës po takohen në Uashington, para takimit të ardhshëm të G8-ës, që organizohet në muajin e ardhshëm nga presidenti Barak Obama në SHBA.

Një zëdhënëse e Departamentit Amerikan të Shtetit tha se në krye të agjendës do te jetë kriza në Siri, planifikimi i lansimit të raketës nga ana e Koresë Veriore dhe bisedimet e kësaj fundjave në Stamboll mes përfaqësuesve të fuqive të mëdha dhe Iranit për programin e tij bërthamor.
XS
SM
MD
LG