Ndërlidhjet

"Angry Birds" shpallet loja më e mirë


Fotografi ilustruese

Loja e famshme për smartphone, Angry Birds, është emëruar si loja më e mirë në Appy Awards për të dytin vit me rradhë.

Loja, e cila është shkarkuar miliona herë në mbarë botën, ka të bëjë me lloje të ndryshme të zogjve që hidhen me llastiqe në drejtim të derrave me ngjyrë të blertë.
Çdo vit, në Londër mbahet ceremonia për aplikacionet më të mira teknologjike, “Carphone Warehouse Appys”.

Çmimin e parë këtë vit e ka fituar Sky Sports News, me aplikacionet që ka për mbulimin e ngjarjeve në sport, kurse Youtube ishte fitues i dyfishtë, duke u shëprblyer me çmimin për aplikacionet në muzikë dhe zbavitje.

BBC News fitoi çmimin përaplikacionet me të mira në lajme dhe parashikim të motit, kurse Facebook si mjeti më i mirë social.(a.v.)

* huazuar nga agjencitë botërore të lajmeve
XS
SM
MD
LG