Ndërlidhjet

Komuniteti LGBT mban paradën në Tiranë


Ilustrim
Në Ditën Ndërkombëtare Kundër Homofobisë, anëtarë të komunitetit LGBT (lezbike, gej, biseksualë dhe transeksualë), do të realizojnë paradën e tyre në Tiranë, me një numër aktivitetesh të paralajmëruara.

Mediat në Shqipëri njoftojnë se autoritetet e rendit kanë shtuar masat e sigurisë në ambientet ku parashihet të mbahen aktivitetet e këtij komuniteti, për shkak të debateve të fuqishme që u zhvilluan në këtë vend për dhe kundër mbajtjes së kësaj parade.
XS
SM
MD
LG