Ndërlidhjet

SHBA: Vdiq këngëtarja Dona Samer


Këngëtarja amerikane Dona Samer gjatë një koncerti në Berlin në vitin 2009
Këngëtarja amerikane, Dona Samer, që ishte fituese e çmimeve prestigjioze muzikore Grammy, ka vdekur sot në moshën 63vjeçare, nga sëmundja e kancerit, ka njoftuar familja e saj.

Këngëtarja, që u bë e famshme në vitet e 70-ta me hitet e saj “Hot Stuff” dhe “Bad Girls”, ka vdekur në Floridë, raporton faqja në Internet TMZ.

“Sot herët në mëngjes, ne e humbën Dona Samer Sudanon, grua me shumë të mira, e veçanërisht me besimin e saj të madh”, thuhet në njoftimin e familjes.
XS
SM
MD
LG