Ndërlidhjet

Federer fiton Wimbledon-in


Roger Federer
Roger Federer e ka mposhtur britanikun Andy Murray në katër sete, duke fituar kështu titullin e shtatë të Wimbledon-it.

Zviceriani do kthehet në krye të tabelës botërore pas marrjes së kurorës së 17-të dhe duke ia fikur shpresat Murray-it se do të bëhej britaniku i parë pas 76 vjetësh që fiton Wimbledon-in.
XS
SM
MD
LG