Ndërlidhjet

Olimpiada: Serbia fiton medaljen e parë të artë


Olimpiada në Londër
Milica Mandiq e Serbisë ka fituar medaljen e parë të artë për vendin e saj në Lojërat Olimpike duke marrë titullin në tekvondo në kategorinë e femrave deri në 67 kilogramë.

Mandiq mposhti Ane-Karoline Grafe të Francës në një garë të ngushtë me 9 me 7.

Gjatë ditës së shtunë, Mandiq mposhti kampionen olimpike Maria Espinoza të Meksikës dhe Anastasia Barishnikova të Rusisë, e cila moti medaljen e bronxtë.
XS
SM
MD
LG