Ndërlidhjet

Përplaset anija me traget, dhjetëra të vdekur


Ilustrim
Një anije pasagjerësh është përplasur me një traget dhe është fundosur në Hong Kong.

Raportet e fundit flasin për 36 persona të vrarë dhe dhjetëra të lënduar.

Anija raportohet se bartte rreth 120 persona të cilët do të shikonin shfaqjen me fishekzjarre në Victoria Harbour të Hong Kongut për të shënuar Ditën Kombëtare të Kinës.

Qeveria tha se 25 trupa u gjetën në mëngjesin e së martës derisa po vazhdojnë kërkimet ende.

Më shumë se 100 njerëz janë shpëtuar dhe janë dërguar në spital.
XS
SM
MD
LG