Ndërlidhjet

Nënpresidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden, dhe kandidati republikan për këtë post, Paul Ryan, do të debatojnë sonte ballë për ballë në shtetin jugor të Kentucky-t.

Debati i nënpresidentëve ndodh në kohën kur kandidati presidencial i Partisë Republikane, Mitt Romney, ka përjetuar rritje në sondazhet e opinionit, pas asaj që analistët e kanë konsideruar si performancë të mirë në debatin e parë televiziv me presidentin Barack Obama.

Obama ka thënë se ka qenë shumë i sjellshëm gjatë debatit.

Zgjedhjet presidenciale në Shtetet e Bashkuara do të mbahen më 6 nëntor.
XS
SM
MD
LG