Ndërlidhjet

Edhe një medaliste tjetër olimpike dyshohet për doping


Flamuri rus në Lojërat Olimpike në Londër
Fituesja ruse e medaljes së argjendtë në Lojërat Olimpike të vitit 2012 për hedhje të diskut mund ta humbasë këtë titull dhe të diskualifikohet për shkak të dopingut.

Nikita Kamayev nga Agjencia Ruse Anti-Doping u tha sot gazetarëve se në gjakun e Darya Pishchalnikovas janë zbukuar gjurmët e steroideve orale.

Vendimi për sportisten mund të rezultojë me diskualifikim të mundshëm brenda dy javësh.
XS
SM
MD
LG