Ndërlidhjet

Gjykohet ish kryeministri libian


Gjykate në Tripoli
Kryeministri I fundit i regjimit të Muamer Gadafit, u bë ish zyrtari më i lartë libian, që del para gjykatës.

Veshur me një mantel tradicional të bardhë dhe jelek ngjyrë kafe, Al-Bagdadi al-Mahmudi u ul në heshtje brenda seksionit të të pandeurve në një gjykatë penale në Tripoli, ku figurat e regjimit të rrëzuar të Gadafit po përballen me drejtësinë.

Mahmudi akuzohet për kryerjen e “akteve të dëmshme kundër sigurisë së shtetit dhe për krime financiare".
XS
SM
MD
LG