Ndërlidhjet

Sulmohet roja e ambasadës amerikane në Tel Aviv


Ilustrim
Policia izraelite ka bërë të ditur se një person i armatosur me thikë dhe sëpatë ka sulmuar rojën e sigurisë në Ambasadën e Shteteve të Bashkuara në Tel Aviv.

Mësohet se roja ka shtënë me armën e tij në ajër, ndërsa është plagosur në këmbë.

Sulmuesi, i identifikuar si shtetas izraelit, është arrestuar.

Policia ka thënë se nuk është ende e qartë se çfarë e ka motivuar sulmin.
XS
SM
MD
LG