Ndërlidhjet

Hidhet poshtë padia kundër Madonnës


Madonna
Një gjykatë ruse ka hedhur poshtë padinë që kërkonte miliona dollarë dëmshpërblim nga ylli amerikan i popit, Madonna, nën akuzat se ka fyer ndjenjat e rusëve duke promovuar homoseksualitetin në një koncert në Shën Petersburg.

Në muajin mars, Shën Petersburgu ka miratuar ligjin, i cili parasheh gjoba për “promovimin e homoseksualitetit”.

Në koncertin e saj gjashtë muaj më vonë, Madonna ka sulmuar legjislacionin.

Aktivistët anti-homoseksualë, që kanë ngritur padinë, kanë paraqitur video-incizimin nga koncerti i Madonës dhe informacionet për kulturën homoseksuale nga Wikipedia si dëshmi para gjykatës.

Gjykata në Shën Petersburg ka hedhur poshtë padinë, ndërsa aktivistët kanë thënë se do të apelojnë vendimin.
XS
SM
MD
LG