Ndërlidhjet

Tërmet pranë kufirit Iran-Afganistan


Iran
Një tërmet me fuqi prej 5.6 shkallësh të Richterit ka goditur pranë kufirit të Iranit me Afganistanin.

Agjencia iraniane e lajmeve ka thënë se tërmeti ka dridhur qytetin Birjand, por nuk ka dhënë informacione për dëmet apo viktimat eventuale.

Instituti Gjeologjik i Shteteve të Bashkuara ka thënë se epiqendra e tërmetit ka qenë rreth 68 kilometra në verilindje të Birjandit dhe se është regjistruar në 5.4 kilometra thellësi.

Nuk ka ende raporte nga ana afgane e kufirit.
XS
SM
MD
LG