Ndërlidhjet

Raportet nga kryeqyteti i Sirisë, Damasku thonë se një bombë ka shpërthyer para ndërtesës së Ministrisë së Brendshme.

Televizioni shtetëror tha se shpërthimi ka ndodhur në hyrjen kryesore të Ministrisë.

Nuk janë dhënë detaje mbi dëmet.

Konflkti në Siri, mes forcave tw presidentit Bashar Al Assad dhe kryengritësve, i nisur në mars të 2011 ka lënë të vdekur mbi 40 mijë persona.
XS
SM
MD
LG