Ndërlidhjet

SHBA: Të shtëna në shkollë, një i vrarë


Ilustrim
Të paktën një person është vrarë të premten nga të shtënat në një shkollë fillore në Konektikat të SHBA, njoftojnë mediat amerikane.

Personi, që besohet të ketë qenë sulmuesi, është i vdekur, ndërsa, disa të tjera janë lënduar në incidentin në shkollën fillore, Sandy Hook, në Newtown të Konektikatit.

Detajet në lidhje me personin e armatosur dhe motivet e mundshme nuk dihen. Në shkollë mësonin fëmijë nga mosha 5 deri në atë 10 vjeçare.
XS
SM
MD
LG