Ndërlidhjet

SHBA: Nga të shtënat në shkollë mbi 20 të vrarë, përfshirë fëmijë


Ilustrim
Shumë njerëz, përfshirë dhe fëmijë raportohet se janë vrarë kur të paktën një sulmues ka hapur zjarr në një shkollë në Newtown, në Konektikat.

Duke cituar burime anoniome, televizioni CBS news, raporto se të paktën 27 persona janë vrarë në shkolëln fillore Sandy Hook .

Thuhet se 15 nga të vrarët janë fëmijë.

Sulmuesi thuhet se ishte i ati i një nxënësi në shkollë.

Shkolla kishte fëmijë të moshës parashkollore deri në klasën e katërt, ose nga mosha 5 deri në 10 vjeç.
XS
SM
MD
LG