Ndërlidhjet

"Gangnam Style" arrin 1 miliard klikime në YouTube


PSY
Video e këngës “Gangnam Style” cila ka arritur një popullaritet të jashtëzakonshëm e kënduar nga reperi i korean PSY, ka thyer një rekord me 1 miliard klikime në web-faqen YoutTube.

Është hera e parë që ndonjë video ka mund të arrij një numër kaq të madh të klikimeve. Video ishte postuar më 15 korrik të këtij viti, dhe ka arritur që deri më tani mesatarisht të ketë 200 milion klikime për muaj.


Rekordi i kaluar ka qenë me 800 milion klikime të cilin e ka mbajtur video e këngës “Baby” e kënduar nga Justin Bieber.

“Gangnam Style” gjithashtu është emri e dytë më i kërkuar në Google gjatë vitit 2012, pas këngëtares “Whitney Houston”, e cila vdiç në shkrut të këtij viti.

Në fillim të këtij viti, reprei PSY emri i vërtet i të cilit është Park Jae-Sang është shpërblyer me Urdhërin Okgwan, një nga urdhërat më të lartë të Koresë së Jugut.
XS
SM
MD
LG