Ndërlidhjet

27 të vdekur nga rrëzimi i një aeroplani ushtarak në Kazakistan


Ilustrim
Raportohet se të gjithë 27 anëtarët e ekuipazhit kanë vdekur si pasojë e rrëzimit të një aeroplani ushtarak-transportues në pjesën jugore të Kazakistanit.

Agjencia ruse Interfax ka cituar zëdhënësin e Komitetit Kombëtar për Siguri të Kazakiztanit të ketë thënë se në bordin e aeroplanit në kohën kur ai ishte rrëzuar kanë qenë 7 persona të ekuipazhit dhe 20 ushtarak.

Interfax gjithashtu bënë të ditur se, në mesin e udhëtarëve kishte edhe zyrtarë të lartë të shërbimit kufitar. Ende nuk dihet për shkaqet rrëzimit, ndërsa njësitët e shpëtimit tashmë kanë dal në vend të ngjarjes.
XS
SM
MD
LG