Ndërlidhjet

Zuma: Mandela është shëruar nga infeksioni i mushkërive


Ish-presidenti i Afrikës së Jugut, Nelson Mandela
Ish presidenti i Afrikës së Jugut, Nelson Mandela është shëruar nga një infeksion që ka pasur në mushkëri i cili e ka mbajtur të shtrirë në spital për afro tre javë.

Presidenti aktual i Afrikës së Jugut, Jacob Zuma gjatë një deklarate të bërë të dielën, tha se Mandela ka bërë “një përparim të qëndrueshëm dhe se është duke u përmirësuar”.


Në këtë deklaratë gjithashtu bëhet e ditur se Mandela tashmë, është duke ju kthyer aktiviteteve rutinore të ditës.
XS
SM
MD
LG