Ndërlidhjet

Pakistan: Vriten 4 militant, nga një sulm ajror i forcave amerikane


Foto Ilustruese
Zyrtarë pakistanez të sigruisë, dyshojnë se një sulm ajror i SHBA-ve ka vrarë të paktën 4 militant të dyshuar në pjesën veriperëdinmore të rajonit Tribal.

Sulmi është raportuar të ketë ndodhur të enjtën në afërsi të Mir Ali-së, në veri të Waziristan Verior.

Ky rajon është konsideruar si zona kryesore në Pakistan ku talebanët dhe militantët e Al-Kaedas kërkojnë strehim.

Ndërsa, në një raport të AP-së, thuhet se numri i të vrarëve nga ky sulm ka arritur në 5. Ende nuk dihet identiteti i të vrarëve nga ky sulm.
XS
SM
MD
LG