Ndërlidhjet

Erdogan, lider në botën myslimane


Kryeministri i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan.
Kryeministri i Turqisë, Reccep Tayp Erdogan, është zgjedhur politikan i vitit në botën myslimane, raporton agjencia Anadolia.

Anketa ka zgjatur nga qershori i vitit 2012 deri në shkurt të këtij viti dhe në të kanë marrë pjesë 37,525 njerëz.

Në mesin e shumë kandidatëve, kryeministri Erdogan ka marrë numrin më të madh të votave, thotë agjencia turke.
XS
SM
MD
LG