Ndërlidhjet

Thaçi merr çmim në Seul


Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi
Kryeministri i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, gjatë vizitës zyrtare për të përcjellë punimet e Samitit Botëror të Paqes në Seul të Koresë Jugore, nga Federata Botërore e Paqes thuhet se u nderua me çmimin prestigjioz më të lartë të kësaj federate, Çmimi për Lidership dhe Qeverisje të Mirë.

Në një njoftim të kabinetit qeveritar, thuhet se ky çmim u ndahet liderëve të botës dhe organizatave të ndryshme që kanë treguar standardet të larta në lidership, qeverisje, integritet profesional si dhe parime etike.
XS
SM
MD
LG